Terapia Ruchem – staw łokciowy/nadgarstek (cieś/łokieć tenisisty)


staw łokciowy

 

Już w sobotę kolejne warsztaty Terapii Ruchem z Ewą Mościcką.

Tym razem: staw łokciowy i nadgarstkowy (profilaktyka łokcia tenisisty i cieśni nadgarstka):

Dzięki ćwiczeniom izometrycznym i wzmacniającym popracujemy nad profilaktyką łokcia tenisisty i cieśni nadgarstka. Poznamy proste ćwiczenia rozciągające pozwalające rozluźnić taśmy powięziowe ramion.

 

 

W tym roku odbyły się następujące warsztaty terapii ruchem:

 

luty:

– stretching i relaksacja

Rozciąganie powinno być nieodłącznym elementem każdego treningu, nawet rekreacyjnego. Wykorzystamy różne techniki stretchingowe, by rozluźnić i rozciągnąć główne grupy mięśniowe: stretching dynamiczny, statyczny, powięziowy i pozycje regeneracyjne. Dzięki treningowi relaksacyjnemu, który będzie zamykał zajęcia, postaramy się również zniwelować stres skumulowany w ciele.

– terapia ruchem: staw kolanowy i skokowy

Staw kolanowy i staw skokowy są często narażone na problemy związane z przeciążeniem wynikającym między innymi z nieprawidłowych nawyków ruchowych i kontuzji. Skoncentrujemy się na prawidłowej ruchomości stawów i poprawie pracy mięśni odpowiedzialnych za ich ruchomość. Wykorzystamy różne rodzaje ćwiczeń – od izometrycznych, przez mobilizujące i do wzmacniających.

 

marzec:

– terapia ruchem – staw barkowy / kręgosłup piersiowy / klatka piersiowa

 

kwiecień:

– terapia ruchem – kręgosłup lędźwiowy

 

 

Zapraszamy na kolejne warsztaty!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>