O klubie Frajda


antoni

Skąd wzięła się Frajda?

Z pasji do sportu, a dokładniej ze sportowych tradycji rodzinnych. Klub założyła i prowadzi Ewa – najstarsza córka z trojga dzieci Antoniego Zajkowskiego – pierwszego polskiego olimpijczyka w judo (srebro w Monachium’72; sylwetka TU) i wieloletniego trenera AZS AWF Warszawa oraz Anny Zajkowskiej – z zawodu nauczycielki wychowania fizycznego.

Już we wczesnym dzieciństwie Ewa i dwójka jej braci dobrze poznała większość COS’ów* w Polsce. Nikt z rodzeństwa nie uniknął też trenowania przynajmniej jednej dyscypliny sportu:

  • Ewa (trenowała pływanie i tenis) założyła i prowadzi Frajda Tenis Club,
  • Adam z sukcesami trenował judo i chociaż zawodowo obecnie jest czynnym radcą prawnym, prowadzi czasem w klubie zajęcia z Funny Judo,
  • Wojtek (trenował judo i gimnastykę sportową) prowadzi wraz z żoną Grażyną (zapaśniczka i judoczka) OKAMI JUDO i sklep internetowy z trampolinami Oboje skończyli też warszawską Akademię Wychowania Fizycznego.

 

W związku z powyższym w Frajda to nietypowe połączenie różnych dyscyplin sportu. Znajdziesz nie tylko miejsce do gry w tenisa, ale profesjonalne tatami do sportów walki. Dlatego najmłodsi mają do wyboru nie tylko zajęcia z Mini Tenisa, ale popularne Funny Judo. Tak więc, jak śpiewał Franek Kimono**: chcesz być lepszy w „dżudzie”, trenuj z najlepszymi w Łomiankach.


* Centralny Ośrodek Sportu – w l. 70 służyły do przygotowywania kadry narodowej są m in w Giżycku, Zakopanem, Cetniewie; więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralny_O%C5%9Brodek_Sportu

** Franek Kimono z King Bruce Lee Karate: http://www.youtube.com/watch?v=cSDYYYe3wUs


O Antonim Zajkowskim poczytać możesz tu:

http://www.kodokan.pl/wspomnienia-antoni-zajkowski?page=0%2C0

http://www.kodokan.pl/wspomnienia-antoni-zajkowski?page=0%2C1

a poniżej możesz obejrzeć finał Igrzysk Olimpijskich w Monachium z 1972r.: Antoni Zajkowski vs. z Toyokazu Nomura: